KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636228
nr 1363 6228
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad, daterad -63. Olja på duk, 37x45 cm
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 november 2020
kl 19:03:36
24/11 20:54:38
Sascha Bolin
Läs mer om Sascha Bolin